آدرس: تهران، مرزداران - نبش خیابان عرب حسینی پلاک ۵۳ طبقه دوم واحد ۷

تعرفه انواع خدمات دندانپزشکی در سال 1403 (اقساطی و بیمه)

هزینه دندانپزشکی یکی از مواردی است که خیلی از بیماران قبل از انجام درمان به آن توجه ویژه‌ای دارند. هر ساله معمولا تعرفه دندانپزشکی با افزایش نسبی همراه است. دقت داشته باشید که هرکدام از درمان‌های دندانپزشکی تعرفه خاص خود را داشته و بسته به شرایط مختلف می‌تواند متغیر باشد.

اما به نظر شما چه عواملی می‌تواند در هزینه‌های دندانپزشکی تاثیرگذار باشد؟ آیا امکان پرداخت هزینه خدمات مختلف به‌ صورت قسطی برای بیمار فراهم است؟ هزینه خدمات گوناگون در حوزه دندانپزشکی چقدر است؟ در ادامه همراه ما باشید تا تعرفه درمان‌های مختلف دندانپزشکی در غرب تهران در سال 1403 را با جزئیات دقیق شرح دهیم.

✅ توجه داشته باشید که انواع خدمات دندانپزشکی را می‌توانید به صورت اقساطی در مطب دکتر صابر ملک پور (بهترین دندانپزشک مرزداران) دریافت کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دندانپزشکی اقساطی در غرب تهران فرم زیر را پر کنید.

برای دریافت نوبت و مشاوره فرم زیر را پر کنید.

مشخصات فردی(ضروری)
مشخصات فردی(ضروری)
OPG(ضروری)
خدمات(ضروری)

🔷دسترسی سریع: برای مشاهده هزینه دقیق هر یک از خدمات دندانپزشکی در سال 1403 بر روی آن کلیک کنید.

هزینه و تعرفه دندانپزشکی 1403 در غرب تهران (مرزداران)

در سال 1403 همانند سنوات گذشته، هزینه دندانپزشکی با تغییرات نسبتا زیادی همراه بوده است. این تعرفه روی هزینه تمامی خدماتی که توسط دندانپزشکان ارائه می‌شود، اعمال خواهد شد. دقت داشته باشید که دستمزد هر دندانپزشک بسته به عواملی می‌تواند با یکدیگر تفاوت‌هایی داشته باشد. با‌این‌حال، تعرفه اکثر آن‌ها در یک بازه نسبتا ثابت قرار دارد.

هنگامی‌که به یک مطب دندانپزشکی مراجعه می‌کنید، یکی از نکاتی که باید مدنظر قرار دهید این است که تعرفه خدمات مختلف آن به‌صورت شفاف برای بیماران مشخص شده باشد. اگر یک مطب، شفافیت لازم را در ارائه لیست قیمت خدمات خود داشته باشد، مراجعه کننده ساده‌تر می‌تواند به دندانپزشک اعتماد کرده و همچنین بودجه مدنظر را تامین کند.

عکس قبل و بعد پر کردن دندان

مطب دندان‌پزشکی دکتر صابر ملک‌پور آماده است تا  خدمات دندانپزشکی را با هزینه مناسب و شرایط پرداخت منعطف در خدمت شما عزیزان قرار دهد.

برخی از خدمات درمانی ارائه شده در کلینیک دکتر صابر ملک‌پور:

🔷ترمیم پوسیدگی دندان

🔷درمان ریشه (عصب کشی)

🔷ایمپلنت دندان

🔷کشیدن دندان عقل

عکس قبل و بعد ایمپلنت دندان

عوامل موثر در تعیین تعرفه هزینه دندانپزشکی

نکته قابل توجه در مورد تعرفه‌های مختلف دندانپزشکی آن است که فاکتورهای مختلفی روی آن تاثیرگذار خواهد بود. در ادامه به بررسی کامل مهم‌ترین پارامترهایی که روی هزینه خدمات دندانپزشکی موثر است، می‌پردازیم:

هزینه دندانپزشکی اقساطی

یکی از امکاناتی که دکتر ملک پور برای بیماران خود فراهم کرده، امکان پرداخت هزینه خدمات مختلف به‌ صورت قسطی است. در حقیقت اگر بیمار قادر به پرداخت کل هزینه خدمات به صورت یکجا نباشد، می‌تواند در طی چند قسط این کار را انجام دهد. دقت داشته باشید که تعداد اقساط بازپرداخت آن بسته به شرایط بیمار متفاوت خواهد بود.

هزینه دندانپزشکی با بیمه

دقت داشته باشید که دکتر ملک پور با سازمان بیمه خاصی قرارداد مستقیم ندارد. با این‌ حال، درصورتی‌که بیمه تحت‌ پوشش شما برای پرداخت هزینه خدمات نیاز به گواهی دندانپزشک دارد، این گواهی برای شما صادر خواهد شد. هزینه هرکدام از خدمات بسته به میزان درصدی که بیمه شما پرداخت می‌کند، متفاوت است.

هزینه ویزیت دندانپزشکی و مشاوره

دندانپزشکان نیز برای ویزیت و ارائه مشاوره لازم به بیماران، همانند پزشکان حق ویزیت دارند. این تعرفه از مطبی به مطب دیگر متفاوت بوده و حتی ممکن است برخی دندانپزشکان آن را از بیمار دریافت نکنند. دقت داشته باشید که هزینه دندانپزشکی یک متخصص برای ویزیت و ارائه مشاوره بیشتر خواهد بود.

هزینه انواع ترمیم دندان

برای پی‌ بردن به هزینه انجام ترمیم دندان توسط دندانپزشک، باید به نوع ماده مورد استفاده و تعداد سطوحی که نیاز به پرکردن دارد توجه کنید. در ادامه بیشتر درباره هزینه انجام هریک از خدمات ترمیمی دندان صحبت کرده‌ایم:

هزینه پر کردن دندان

پرکردن دندان‌ها معمولاً با دو ماده آمالگام و کامپوزیت انجام می‌شود. معمولاً هزینه پر کردن دندان با کامپوزیت به دلیل هم رنگ بودن آن با دندان بیشتر خواهد بود. در صورتی‌ که دندان شما نیاز به استفاده از آمالگام برای حفظ استحکام بیشتر داشته باشد، تعرفه آن کمتر خواهد شد.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که هزینه هر ترمیم بستگی به برخی عوامل می‌تواند بالا و پایین شود. به‌عنوان مثال، تعداد سطوحی که دندانپزشک باید ترمیم کند، یکی از مهم‌ترین عوامل در تعیین تعرفه آن است. به‌طبع، هرچه تعداد سطوح بیشتر باشد، ماده بیشتری مورد نیاز بوده و هزینه پرکردن بالاتر خواهد رفت.

هزینه بیلداپ دندان

گاهی اوقات ممکن است پوسیدگی بیشتر از یک پر کردن ساده به ساختار‌های دندان گسترش پیدا کرده باشد. در این شرایط، با توجه به اینکه کاسپ دندان (برآمدگی‌های مخروطی شکل نوک تیزی دندان) ساختار حمایت‌کننده خود را از دست داده، نیاز به کوتاه‌شدن و بازسازی دارد. برای بازسازی چنین ساختارهایی که تحت‌ عنوان بیلدآپ شناخته می‌شود، معمولا نیاز به مهارت و مواد بیشتری خواهد بود.

هزینه درمان ریشه (هزینه عصب کشی)

عصب کشی (درمان ریشه) یکی از سخت‌‎ترین خدماتی است که دندانپزشکان به بیماران ارائه می‌کنند. دقت داشته باشید که این درمان نسبت به ترمیم معمولاً از هزینه بیشتری برخوردار است. با این‌ حال، عوامل زیادی در هزینه نهایی آن تاثیرگذار است. به‌عنوان مثال، نوع دندان و تعداد کانالی که دندانپزشک مجبور به پرکردنشان است، مهم‌ترین فاکتورهای موثر در هزینه نهایی عصب کشی دندان هستند. به‌ عنوان مثال، دندان‌های آسیاب تعداد کانال بیشتری نسبت به انواع قدامی داشته و به همین دلیل هزینه دندانپزشکی برای انجام آن‌ها بالاتر خواهد بود.

قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان در این روزها به یکی از درمان‌های پرطرفدار در حوزه دندانپزشکی تبدیل شده است. هزینه دندانپزشکی برای انجام چنین خدماتی نسبت به ترمیم و عصب کشی بالاتر است. با این‌ حال، پارامترهای بسیاری در تعیین تعرفه آن موثر خواهد بود که باید به هرکدام توجه شود. به‌عنوان مثال، برندهای آمریکایی و سوئیسی پایه‌های ایمپلنت، از قیمت بالاتری برخوردار است.

ایمپلنت دکتر صابر ملک پور

1️⃣درمان فوری

2️⃣تضمین کیفیت

3️⃣پرداخت اقساطی

4️⃣پشتیبانی روند درمان

برای اطلاع از شرایط ایمپلنت دندان با متخصصین ما مشورت کنید.

همچنین، گاهی اوقات بیمار شرایط انجام ایمپلنت را نداشته و باید یک‌سری درمان‌های پیش نیاز دریافت کند. در چنین شرایطی بسته به اینکه کدام درمان برایش انجام شود، تعرفه آن به هزینه نهایی ایمپلنت اضافه خواهد شد. استفاده از پودر استخوانی برای بازسازی و افزایش تراکم استخوانی فک و انجام سینوس لیفت از جمله درمان‌های رایج برای این بیماران محسوب می‌شود.

هزینه کشیدن دندان

بیمارانی که برای کشیدن دندان مراجعه می‌کنند، بسته به نوع دندان و شرایطی که دارند، هزینه متفاوتی برای دریافت چنین خدماتی صرف خواهند کرد. در ادامه این هزینه را برای انواع دندان بررسی کرده‌ایم:

هزینه کشیدن دندان عقل

دندان عقل یکی از سخت‌ترین دندان‌ها برای کشیدن محسوب می‌شود. به همین دلیل، همه دندانپزشکان چنین خدماتی را ارائه نمی‌کنند. با توجه به سخت‌تر بودن کشیدن دندان عقل نسبت به سایر دندان‌ها، هزینه دندانپزشکی آن نیز بیشتر خواهد بود.

هزینه کشیدن دندان ها به غیر از دندان عقل

بسته به نوع دندانی که نیاز به کشیدن دارد، هزینه دندانپزشکی انجام آن متفاوت است. همچنین، شرایط دندان از دیگر عواملی است که در تعرفه چنین خدماتی موثر خواهد بود. مثلا دندانی که فقط ریشه آن باقی مانده، هزینه بیشتری خواهد داشت.

هزینه جرم گیری دندان

هزینه دندانپزشکی برای انجام خدمات پیشگیرانه‌ای نظیر جرم گیری دندان بسته به عوامل مختلفی متفاوت است. به‌ عنوان مثال، برخی از بیماران جرم آن‌چنانی نداشته و وقت زیادی صرف برداشتن آن‌ها نخواهد شد. این در حالی است که برخی دیگر جرم‌های بسیار زیاد و سنگین داشته و نیاز به صرف وقت بیشتری خواهد بود.

هزینه روکش دندان

زمانی‌ که ساختار دندان در اثر پوسیدگی بسیار ضعیف شود، برای حفظ دندان نیاز خواهد بود دندانپزشک از روکش دندان استفاده کند. معمولاً متریال مختلفی برای ساخت روکش وجود دارد که هرکدام مزایا، معایب و هزینه خاص خود را دارد. به همین دلیل، بسته به اینکه کدام دندان بیمار نیاز به روکش دارد و تعرفه لابراتوار بر اساس ماده مورد استفاده در روکش معمولاً هزینه روکش دندان متفاوت خواهد بود.

سوالات متداول

جمع بندی

هزینه دندانپزشکی در این روزها به یکی از دغدغه‌های بیماران تبدیل شده است؛ به‌گونه‌ای که شاید خیلی از افراد نتوانند هزینه آن را تقبل کنند. با این‌ حال، دکتر صابر ملک پور با توجه به آنکه رضایت بیماران را در اولویت خود قرار داده، امکان پرداخت در چندین قسط را برای آن‌ها فراهم کرده است.

لوکیشن مطب دکتر صابر ملک پور

تعیین وقت معاینه با بهترین دندانپزشک مرزداران

اگر ساکن مناطقی همانند مرزداران، اشرفی اصفهانی، پیامبر، پونک، آیت الله کاشانی، صادقیه و سازمان آب هستید و قصد مراجعه به مطب دندانپزشکی در غرب تهران را دارید، می‌توانید به مطب دکتر صابر ملک پور مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، مرزداران – نبش خیابان عرب حسینی پلاک ۵۳ طبقه دوم واحد ۷

8 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید من میخوام ایمپلنت کنم 3 تا دندونمو میشه قسطی پرداخت کنم؟

  1. سلام کامران عزیز
   بله امکان پرداخت اقساطی هزینه های ایمپلنت وجود دارد. بهتر است برای تعیین تعداد اقساط و شرایط پرداخت حضوری مراجعه بفرمایید.

 2. سلام وقت شما بخیر آیا این هزینه ها افزایش پیدا می کنه؟ من می خواستم با همین نرخ برای تابستون ایمپلنت کنم
  آیا امکانش وجود داره؟

  1. با سلام
   لطفا اطلاعات خودتون رو در فرم موجود در مقاله پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 3. خیلی عالیه که قیمت و تعرفه خدمات دندانپزشکیتونو رو به صورت شفاف بیان کردید

 4. سلام هزینه ایمپلنت دو تا دندان یکی جلو فک پایین و یکی عقب چقدر میشه؟

  1. سلام حمید عزیز هزینه یک واحد ایمپلنت کره ای و سوئیسی در جدول هزینه همین صفحه اعلام شده است. با این وجود لازم است حتما وضعیت دهان و فک شما به صورت حضوری و همراه با تصاویر OPG و CBCT بررسی شود. ممکن است نیاز به درمان های پیش نیاز مانند استفاده از پودر استخوان هم داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *